MISTYCZNY-CRAFT

forum poświęcone grze minecraft

Ogłoszenie

Niestety Serwer Padł :( Jeśli jednak chcecie aby powstał na nowo prosze mi mówić i prosze mówic jaką kote byś cie przeznaczyli na ten cel ponieważ brak środków :(

#1 2012-02-29 18:02:01

 Addamek

HeadAdmin ( Webmajster )

8063696
Call me!
Skąd: GS
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 10
Punktów :   

[Tutorial] Jak używać texture packów w HD ?

Witam.
Piszę ten poradnik dla osób które by chciały używać texture packów w HD czyli w rozdzielczościach 32x32 i większe, ale np. gdy używacie takowego texture packa to np. cegła jest złożona z 4 lub więcej rzeczy np. lawy, ognia lub wody itp. To teraz do rzeczy...

Są 2 sposoby na tkz. spatchowanie minecrafta ( oczywiście by używać tych texture packów ).


I sposób: ( wg mnie szybszy i prostszy niż 2 ale mniej opłacalny )


Opiszie najpierw krótko: tutaj chodzi o to by pobrać program kliknąć jeden przycisk i już !
Więc tak:

1. Pobieramy program McPatcher: http://www.minecraftforum.net/topic/429 … d-compass/

2. Włączamy program.

3. Klikamy PATCH, czekamy aż się skończy patchować i już !

4. Teraz wystarczy wrzucić swoją texturkę do .minecraft i już
( Dla tych co nigdy tego nie robili opiszę jak to zrobić: 
Windows XP

Klikamy START > Uruchom > wpisujemy %appdata% > szukamy folderu .minecraft > texturepacks > i wrzucamy tam naszą texturkę

Windows 7/Vista
Podobnie jak w przypadku Windows XP tylko Klikamy START > i tutaj w tym polu do wyszukiwania wpisujemy %appdata% i dalej jak wyżej > szukamy folderu .minecraft > texturepacks > i wrzucamy tam naszą texturkę

5. Wchodzimy do gry > Paczki Tekstur lub Texture Packs > i wybieramy naszą texturkę.

6. Można ciorać


II Sposób ( wg mnie lepiej opłacalny niż sposób 1 ale więcej zabawy z tym jest )

Teraz opiszę krótko: Poprostu chodzi o to by wrzucić 2 rzeczy do minecraft.jar i tyle, a przy tej okazji zwiększą nam się FPS i może nam minecraft szybciej działać a raczej będzie na 100% lepiej działać I dodatkowo mamy szersze pole w grze w ustawieniach wideo, czyli co ma się animować lub pokazywać itp. i wiele wiele więcej

1. Pobieramy ModLoader: http://www.minecraftforum.net/topic/754 … g-updated/ zjeżdżamy na dół i powinno tam pisać wytłuszczonym drukiem ModLoader i pobieramy go.

2. Pobieramy OptiFine: http://www.minecraftforum.net/topic/249 … res-aa-af/ najlepiej wybrać: OptiFine HD D6 Standard for Minecraft 1.1 innych nie testowałem.

3. Tak jak w przypadku sposobu I START > uruchom lub okienko do wszukiwania w przypadku Windows 7/Vista > %appdata% > .minecraft > bin > i minecraft otwieramy za pomocą Win-RaRa lub innego archiwizera > NAJPIERW wrzucamy wszystkie pliki z ModLoader do tego minecraft.jar otwartego win-rarem, a później z OptiFine też do minecraft.jar

4. UWAGA BARDZO WAŻNE -- usuwamy folder META-INF z minecraft.jar ponieważ jak tego nie usuniemy to nie będzie nam działał minecraft

5. I tyle, wystarczy że wybierzemy naszą texturkę w grze i już !

Mam nadzieję że się wam przyda
Poradnik by AddaMek


----  NIE MA LIPY  ----

Offline

 
Zapraszamy do REJESTRACJI na forum !

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.yu-gi-oh.pun.pl www.intelowo.pun.pl www.dominacja.pun.pl www.grupa-slask.pun.pl www.anielskametanoia.pun.pl